دانلود رایگان ۴۰۰ متریال معماری ۳dsmax (پلاگین Vray)

دانلود رایگان 400 متریال پرکاربر معماری تری دی مکس

متریال در تری دی مکس چیست؟

به طور کلی متریال یعنی جنس سطح یک شی. منظور از متریال در تری دی مکس یعنی ایجاد یک جنس برای شی سه بعدی ساخته شده. همانطور که می دانید اشکال ساخته شده در تری دی مکس فاقد هیچگونه جنس بوده و فقط یک شکل سه بعدی می باشند. اما شما با اضافه کردن متریال به آن می توانید به آن بگویید که مثلا این سطح از این شی دیوار باشد یا چوب باشد یا فلز و… جنس سایر اجسام باشد. (برای دانلود سریع متریال های معماری به انتهای مقاله بروید)

خود نرم افزار تری دی مکس برخی از این متریال ها را دارد اما شما معمولا نیاز پیدا می کنید که برای پروژه خود از متریال های دیگر استفاده کنید. تصویر زیر یک گوی با متریال طلا می باشد.

متریال طلا تری دی مکس

 

تکسچر در تری دی مکس چیست؟

ببنید ما در متریال دهی به خواص فیزیکی اشیا اشاره می کنیم مثلا می گوییم که این شکل شیشه ای باشه و شفاف اما زمانی که اقدام به ثبت یک تسکچر در تری دی مکس روی یک شی می کنیم در واقع می گوییم که روی این جسم شیشه ای یک تصویر بیفته و در تمامش نمایش داده بشه. شما در تصویر زیر یک گوی سه بعدی را می بینید که با یک تکسچر دیوار مشاهده می شود.

تکسچر دیوار در تری دی مکس

 

در این پست بیش از ۴۰۰ متریال (بهمراه تکسچر) بسیار کاربردی نرم افزار تری دی مکس که برای پلاگین وی ری هم سازگار شده اند را برای دانلود رایگان قرار داده ایم. نگارنده این متریال ها را در طی ۲ سال کار حرفه ای، از تمامی وب سایت ها و موسسات معتبر بصورت گلچین جمع آوری کرده است و به معماران و هنرمندان رشته های ساختمانی تقدیم می کند. همچنین اگر می خواهید متریال ها را بصورت تکی دانلود کنید به وب سایت متریال های وی ری مراجعه کنید.

دانلود 400 متریال معماری 3dsmax :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

تیکت جدید