آموزش رفع محدودیت زمانی فعال سازی نرم افزارها

آموزش رفع محدودیت زمانی فعالسازی نرم افزار ها

برخی فعال سازها مانند آنهایی که برای نرم افزار SAFE ساخته میشوند دارای مهلت و تاریخ انقضا هستند. یعنی باید پس از مدتی جایگزین شوند وگرنه از کار می افتند. یکی از راه هایی که میتوانیم این مشکل را برطرف کنیم این است که تاریخ ویندوز را به عقب برگردانیم. مثلا 2016/01/01 و مشکل لایسنس نرم افزار حل میشود. اما اینکار معایبی دارد و تغییر تاریخ ویندوز ممکن است باعث ایجاد خلل در کار سایر نرم افزارها و بطور کلی برنامه ریزی های سیستم بشود. پس با ما همراه باشید با رفع محدودیت زمانی فعال سازی نرم افزارها را در مرکز عمران و معماری آرتا.

ما در اینجا این مشکل را با یک نرم افزار خیلی ساده به نام RunAsDate حل میکنیم. کار این نرم افزار این است که هر برنامه ای که مدنظر ما است با تاریخ دلخواه اجرا میکند. مثلا میتوانیم مشخص کنیم که فقط ETABS موقع باز شدن با فرض سال 2016 باز شود و اینگونه است که هیچوقت دیگر به خطاهای مربوط به لایسنس برنمیخورید.


آموزش کار با نرم افزار و رفع محدودیت زمانی فعال سازی نرم افزارها:

ابتدا نرم افزار مورد نظرتان را نصب و مراحل فعال سازی آن را به طور کامل طبق آموزش آن انجام دهید، پس از اجرای نرم افزار متوجه پیغام خطای مربوط به لایسنس خواهید شد، که باید ابتدا از انتهای این مطلب نرم افزار RunAsDate را دانلود کنید. سپس با توجه به نوع سیستم عامل خود فایل 32 یا 64 بیتی نرم افزار RunAdDate را اجرا کنید .

در این مرحله طبق تصویر زیر در بخش شماره 1 ابتدا بر روی آیکن SAFE بر روی دسکتاپ و یا اگر وجود نداشت در محل نصبش آن را پیدا کرده و انتخاب نمایید . سپس در قسمت شماره 2 تاریخ 2016/01/01 را وارد کرده و ساعت را تغییر ندهید .

تیک های بحش شماره 3 را تغییر ندهید و در قسمت شماره 4 هم در کادر مربوطه نام جدیدی برای نرم افزار وارد کنید مثلا SAFE full و روی گزینه Create Desktop Shortcut کلیک کنید تا آیکن جدید سیف روی صفحه دسکتاپ ظاهر شود و آیکن قبلی را هم حذف کنید . ازین به بعد موقع باز کردن سیف یا ایتبس با پیغام خطای لایسنس مواجه نمیشود.

حتما بعد از اینکار نرم افزار را به داخل فایروال سیستم عامل و یا آنتی ویروس ببرید تا در صورت اتصال اینترنت ، لایسنس از کار نیافتد. ( میتوانید در گوگل نحوه بستن دسترسی نرم افزار به اینترنت از طیق فایروال را سرچ کنید.)

 

نحوه کار با نرم افزار RUNASDATE - رفع محدودیت زمانی فعال سازی نرم افزارها
نحوه کار با نرم افزار RUNASDATE

دانلود نرم افزار RUNASDATE :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

تیکت جدید